PANÍ DANIELA

(VS: 3159)

ZNEVÝHODNĚNÍ: Zdravotní postižení

STAV SBÍRKY: UKONČENÁ (NELZE PŘISPÍVAT)

DOBA TRVÁNÍ SBÍRKY: od 11.02.2020 do 31.12.2022

ÚHRADA NÁKLADŮ NA ZLEPŠENÍ ZDRAVOTNÍHO STAVU PANÍ DANIELY.

ÚHRADA POTŘEB ZMÍRŇUJÍCÍCH NEBO KOMPENZUJÍCÍCH JEJÍ ZDRAVOTNÍ POSTIŽENÍ,

ÚHRADA VÝDAJŮ NA ZKVALITNĚNÍ A OBOHACENÍ ŽIVOTA PANÍ DANIELY.

ZEJMÉNA:

- POŘÍZENÍ REHABILITAČNÍHO PŘÍSTROJE TYPU MOTOMED DO OSOBNÍHO VLASTNICTVÍ.

Od spolehlivého dodavatele koupíme se zárukou starší repasovaný přístroj umožňující procviřovat nohy i ruce. CENA PŘÍSTROJE CCA 25 000,- Kč.

- PLACENÉ REHABILITAČNÍ POBYTY

Paní Danielka má prakticky celkově vzato od pojišťovny jednou za rok nárok na úhradu jednoho měsíčního pobytu v rehabilitačním (lázeňském) zařízení. Chtěla by a zvládla by však měsíční pobyty nejméně 2 x ročně.

Osvědčil se například pobyt v Rehabilitačním Sanatoriu Lázní Darkov Karviná

Cenu měsíčního pobytu - ubytování, standard plná penze, procedůry - i s doprovodem předpokládáme v částce nejméně 50 000,- Kč. Je to celkem reálný odhad, doplatek jednoho týdne u posledního rehabilitačního pobytu v prosinci 2019 činil 12 500,- Kč. Počítejme však raději do budoucna s cenou ještě vyšší. Po zakoupení MOTOmedu, který je nyní prioritou, požádáme Lázně o aktuální cenovou nabídku na míru).

Paní Danielka by si také moc přála vyzkoušet rehabilitační pobyt ve vyhlášeném ADELI MEDICAL Center,        cca 111 000,- Kč - 12 dní rehabilitace i s ubytováním a obědy - ceny r. 2019.

- PLACENÉ REHABILITACE V OKOLÍ BYDLIŠTĚ PANÍ DANIELY

- POŘÍZENÍ POTŘEBNÝCH KOMPENZAČNÍCH A REHABILITAČNÍCH POMŮCEK

- ÚHRADA DALŠÍCH PŘÍPADNÝCH AKTUÁLNÍ POTŘEB PODLE SITUACE A ZDRAVOTNÍHO STAVU ŽADATELKY

BYDLIŠTĚ ŽADATELKY: ORLOVÁ

Milí přátelé, na podzím 2019 jsem absolvoval rehabilitační pobyt v Darkově a k mému potěšení jsem měl možnost osobně poznat paní Danielku a jejího manžela Jirku, který ji dělal doprovod. Často jsme se během našich pobytů potkávali mimo jiné i v Reha centru, kde byla možnost cvičení na rehabilitačním přístroji Thera Vital, což je šlapací trenažér na procvičování nohou, podle výbavy i rukou. Tento starší přístroj, na kterém jsme cvičili, je co do podoby a funkcí naprosto srovnatelný s rehabilitačním přístrojem Viva1. Cenově se dají oba typy u spolehlivých dodavatelů repasovaných pomůcek pořídit rovněž srovnatelně za cca 25 000,- Kč, přístroj procvičující nohy i ruce. Mohu potvrdit, že paní Danielka poctivě a ráda na motomedu cvičila, a to opravdu s velkým nasazením! Jsem proto přesvědčen, že přístroj, který pro paní Danču pořídíme do její domácnosti, bude v častém zápřahu a moc dobře poslouží. Paní Danielka by ráda absolvovala rehabilitační pobyty častěji, než hradí pojišťovna. I s tímto, věříme, dokáže průběžně pomáhat naše sbírka pro paní Danielku. Děkujeme moc za váš zájem pomoci i paní Danielce. Pavel Badač (člen Rady spolku)

11.02.2020

Jmenuji se Daniela, mám 25 let, jsem z Orlové a od narození mám spastickou formu dětské mozkové obrny (KVADRUPARÉZA). Jsem upoutána na invalidní vozík a mým největším snem by bylo, abych se aspoň trochu dokázala pohybovat za pomocí chodítka či v lepším případě berlí. Mou největší motivací je náš již skoro jednoroční syn, kterého máme s manželem. Už kvůli něj bych se chtěla fyzicky zlepšit. Proto jsem požádala o lázně Darkov v Karviné.  Tam se mnou parádně cvičili a začala jsem na sobě i po dvou týdnech cítit pokroky. Nejvíce mi pomohl tělocvik, motomed a přístroj "LOCOSTATION" To je takový chodník po kterém chodím po svých a jsem zavěšená v zavěšovacím páse. Doma bych v tom cvičení chtěla pokračovat. Manžel mi pomůže vyrobit něco na způsob hrazdy s lany na upevnění nohou a rukou abych mohla i cvičit. Ale moc bych si přála MOTOMED, ten mi procvičí hlavně mé nohy, a moc bych Vás chtěla požádat o pomoc.

VELMI DĚKUJEME ZA PODPORU PANÍ DANIELY!

KONKRÉTNĚ PRO PANÍ DANIELU BYLO DOSUD VYBRÁNO
K DATU: 19.06.2022
Příspěvky veřejnosti (bezhotovostní příjem: VS: 3159 nebo zpráva) 16 033 Kč
Ostatní přidělené prostředky (zůstatek k rozdělení) 17 Kč
CELKEM VYBRÁNO 16 050 Kč

Z TOHO JIŽ VYPLACENO 16 050 Kč
ZŮSTATEK NA DALŠÍ POTŘEBY  (vybráno - vyplaceno = )  0 Kč

20.01.2021 4 700,- Dar pro paní Danielu (VS:3159). Účel: příspěvek na servis automobilu. Viz sbírka pro paní Danielu. Všem velmi děkujeme za podporu! Příspěvky veřejnosti (VS: 3159) 4 700
03.12.2020 10 239,- Dar pro paní Danielu (VS:3159). Účel: úhrada autopojištění . Hrazeno na účet pojišťovny. Viz sbírka pro paní Danielu. Všem velmi děkujeme za podporu! Příspěvky veřejnosti (VS: 3159) 10 239
Celkem 14 939,-

Fotogalerie: Paní Daniela

Tato fotogalerie je prázdná.

PANÍ DANIELU PODPORUJÍ NEBO PODPOŘILI:

Pokud i Vy naším prostřednictvím podporujete paní Danielu a chcete se k tomuto veřejně přihlásit, sdělte nám to prosím! Rádi přidáme Vaše logo nebo jméno sem na tuto stránku a na další naše stránky vyhrazené k poděkování našim podporovatelům a partnerům.