PAN ONDŘEJ

VS: 3156

ZNEVÝHODNĚNÍ: ZDRAVOTNÍ POSTIŽENÍ

STAV SBÍRKY: UKONČENÁ NA ŽÁDOST UŽIVATELE

(již prosím dále nepřispívejte)

DOBA TRVÁNÍ SBÍRKY: od 07.03.2019 - 24.09.2019

ÚČEL SBÍRKY:

pořízení elektrického vozíku Ethrone 12 DW

VYBÍRALI JSME CÍLOVOU ČÁSTKU: 85 326,- Kč

BYDLIŠTĚ ŽADATELE: Nová Role, Karlovarský kraj

AKTUALIZOVÁNO:

26.9. 2019

Konečně je vozík doma...:)

A vyráží se do světa...! :)
Dnes byl panu Ondrovi v místě jeho bydliště předán vytoužený vozík. Srdečně děkujeme všem dárcům, kteří na vozík přispěli! Vozík jistě zlepší kvalitu Ondrova života, měl velkou radost a je velmi vděčný za to, že se sbírka podařila, i když vybrání potřebných prostředků trvalo delší dobu. Pan Ondřej dále zvažuje pokračovat ve sbírce kvůli pořízení repasovaného přístroje Motomed, aby mohl doma pravidelně rehabilitovat. Rozhodne se, až si přístroj vyzkouší. O obnovení sbírky vás budeme informovat.
MOC VŠEM DĚKUJEME ZA POMOC S POŘÍZENÍM VOZÍKU!

19.09.2019

Jsme šťastní, že můžeme konečně oznámit, že VŠECHNY POTŘEBNÉ PENÍZE NA VOZÍK PRO PANA ONDRU JSOU VYBRÁNY! Chybějící část prostředků na pořízení vozíku přislíbili doplatit místní podnikatelé a případně i město Nová Role. DĚKUJEME MOC VÁM VŠEM, KTEŘÍ JSTE POMOHLI VOZÍK PRO PANA ONDRU OPATŘIT! Ať už svým finančním příspěvkem nebo věnovaným časem a prací. Vozík by měl být doručen domu panu Ondřejovi max. do odhadem měsíce, snad však i dříve. Z naší strany doručení vozíku průtahy nehrozí. PROSÍME, ZATÍM DO SBÍRKY PRO PANA ONDRU JIŽ NEPŘISPÍVEJTE! Dojednáváme s žadatelem další postup ohledně případného pokračování sbírky na jiný účel nebo účely. ZATÍM SBÍRKU POZASTAVUJEME! DĚKUJEME! :)

31.08.2019

Původním našim záměrem bylo, pořídit vozík do naší půjčovny vozíků eThrone a následně jej panu Ondrovi bezplatně vypůjčit na neomezenou dobu, podle potřeb zdravotního stavu. Jelikož jsme však zaznamenali u pana Ondřeje a částí veřejnosti přání, abychom po pořízení vozík panu Ondrovi darovali, rozhodli jsme se ve spolku vyhovět.

Způsob poskytnutí takhle drahé věci z peněz veřejné sbírky je těžší rozhodnout. Jak dar, tak výpůjčka, má samozřejmě svá pro a proti. Dalo by se k tomuto mnohé co napsat a nadiskutovat. V případě zájmu to můžeme podrobněji se zájemci rozebrat např. v diskuzi na hlavní straně.

Jelikož podle našeho nového způsobu opatřování potřebných věcí pro žadatele o podporu nyní nelze kombinovat dar s půjčovnou, budeme muset přesunout i částku 1 900,- Kč ze sbírky pro p. Ondřeje zpět do projektu půjčovny. 100 Kč z projektu Nebe na Zemi ponecháme. Na druhou stranu se však nyní sníží celková cena za vozík, držitelé průkazu ZTP/P nebo lidé v inv. důchodě třetího stupně mají nárok na nižší, 15 procent DPH za vozík. Cena Vozíku upraveného pro pana Ondřeje tak klesne na 85 326,- Kč.

Věříme, že mnozí naše rozhodnutí uvítají. Mnozí však možná přispěli i s tím, že vozík bude od nás vypůjčen. Těmto se omlouváme za změnu a v případě přání samozřejmě vrátíme peníze z dosud vybraných prostředků pro pana Ondřeje. Kontaktujte nás prosím maximálně do doby pořízení vozíků. Děkujeme za pochopení.

Přejeme panu Ondřejovi, ať se již co nejrychleji podaří vybrat chybějící prostředky na tolik potřebný vozík, děkujeme velmi všem, kteří dosud přispěli!

Spolek FREE WILL

PODROBNĚJI K TÉTO AKTUALITĚ ZDE: ZAKOUPENÝ VOZÍK PANU ONDŘEJOVI DARUJEME

07.03.2019

Pan Ondřej má 41 let a je po mozkové příhodě již 6 let upoután na lůžko nebo vozík, má ochrnutou ruku a nohu a navíc i poškozený zrak i sluch. Z těchto důvodů potřebuje elektrický vozík Ethrone 12, který jak jsme již zmiňovali v mnoha našich sbírkách, nehradí zdravotní pojišťovna. Panu Ondřejovi by však velmi usnadnil život a dostal by se více ven a mezi lidi, nemusel by navazovat kontakt pouze prostřednictvím počítače a internetu. Jistě by vozík přispěl i k jeho větší samostatnosti, mobilitě a plnohodnotnému životu, protože nyní tráví čas převážně doma s maminkou, která mu pomáhá a pečuje o něj. Jsme přesvědčení, že i jí by se tímto velmi usnadnila péče o jejího syna.                 Pan Ondřej s maminkou při zkoušce vozíku eThrone

Cena vozíku upraveného podle potřeb pana Ondřeje je 85 326,- Kč

Pan Ondřej se na vozík velmi těší a sám je přesvědčen o tom, že díky němu zase začne žít, jak nám psal v mnoha jeho mailech a zprávách. Nejraději by ho měl hned, což ale bez pomoci vás dárců z naší strany není možné. Proto budeme vděční za jakoukoli částku, kterou přispějete. Děkujeme, že pomůžete panu Ondřejovi splnit jeho sen.

PANA ONDRU JIŽ NEMŮŽEME FINANČNĚ PODPOŘIT PROSTŘEDNICTVÍM VEŘEJNÉ SBÍRKY NA PODPORU ZNEVÝHODNĚNÝCH SPOLUOBČANŮ.

KONKRÉTNĚ PRO PANA ONDŘEJE BYLO DOSUD VYBRÁNO
K DATU: 23.09.2019
Příspěvky veřejnosti (bezhotovostní příjem: VS: 3156 nebo zpráva)  85 133 ,-Kč
Ostatní přidělené prostředky (přesun z projektů účtu veřejné sbírky VS: 3)  193 ,- Kč
CELKEM VYBRÁNO 85 326,- Kč

Z TOHO JIŽ VYPLACENO 0,- Kč
ZŮSTATEK NA DALŠÍ POTŘEBY  (vybráno - vyplaceno = )  0,- Kč

Pozn: Přehled aktuálně vybraných prostředků konkrétních sbírek aktualizován cca 2 x týdně. Provádíme manuálně, mějte prosím strpení, všichni členové spolku, mají zdravotní postižení, prodlevy mohou nastat i ze zdravotních důvodů. Děkujeme za pochopení

Pořízení elektrického vozíku Ethrone 12 DW

100 %                              85 326,- Kč

24.09.2019 85 326,- Pořízení elektrického inv. vozíku eThrone 12 DW pro pana Ondřeje (náš VS: 3156). Platba na účet dodavatele. Viz sbírka pro pana Ondřeje. Velmi všem děkujeme za podporu! Příspěvky veřejnosti (VS:3156) 85 193Kč, Příspěvek z projektu NEBE NA ZEMI (VS:3) 193Kč
Celkem   85 326,-

Fotogalerie: Pan Ondřej

Tato fotogalerie je prázdná.

PANA ONDŘEJE PODPORUJÍ NEBO PODPOŘILI:

Pokud i Vy naším prostřednictvím podporujete pana Ondřeje a chcete se k tomuto veřejně přihlásit, sdělte nám to prosím! Rádi přidáme Vaše logo nebo jméno sem na tuto stránku a na další naše stránky vyhrazené k poděkování našim podporovatelům a partnerům.